El III Màsters Wala corona els ‘mestres’ del tennis lleidatà de 2012

El III Mà sters Wala corona els ‘mestres’ del tennis lleidatà de 2012| Redacció - Fotografia: FCT Lleida



Han estat 152 partits i cinc dies de competició al llarg d’aquest mes de desembre en els que els aficionats han pogut gaudir de tennis d’alt nivell i d’una competició ja consolidada. Els campions de la categoria absoluta - Gran Premi Pilsner Urquell han estat Nathan Nicholson (CT Lleida) i Teresa Pladevall (CN Lleida); mentre que Natxo Fontova (CT Lleida) s’ha endut les dues categories de Veterans (+35 i +45). El Gran Premi Ortopèdia Rubio de tennis en cadira de rodes ha estat per a Jordi Torné, que s’ha desfet d’Ubald Ratés per un doble 6-1.

La relació de campions és la següent: Raúl Galiano (benjamí masculí), Paula Arcarons (benjamí femení), Alejandro Serret (aleví masculí), Aran Teixidó (aleví femení), Néstor Giribet (infantil masculí), Ares Llobera (infantil femení), Adrià Abella (cadet masculí), Mila Milanovic (cadet femeni), Óscar Manciñeiras (júnior masculí), Nathan Nicholson (absolut masculí), Teresa Pladevall (absolut femení), Natxo Fontova (veterans +35), Natxo Fontova (veterans +45), Jordi Torné (cadira de rodes).

Pel que fa als premis, la Representació Territorial a Lleida de la FCT, creadora i organitzadora de la competició, repartirà més de 5.000 euros amb la novetat que, aquest any, tots els participants en les categories de benjamí, aleví i infantil tindran un val assegurat només pel fet d’haver-se classificat. Els premis es repartiran a la propera edició de la Diada del Tennis Lleidatà que es farà a la primavera.

El Màsters és un torneig que reuneix els vuit millors tennistes de cada categoria en funció dels punts obtinguts en les set proves puntuables del Circuit Provincial al llarg de l’any, que han estat: Prat Llongueras (CN Lleida), Open McDonald's, Tennis i Cultura i Joieria Blanco (CT Lleida), Trofeu Aniversari (CT Urgell), Open Sícoris i Open Pla d'Urgell (CT Mollerussa).

Resultats de les finals - III Màsters Wala

Benjamí Masculí

Raúl Galiano (Sícoris) - Gerard Pascual (CN Lleida) . 7-6 (4) i 6-3

Benjamí Femení
Paula Arcarons (Sícoris) - Claudia Borbón (CN Lleida) . 6-4 i 6-4

Aleví Masculí
Alejandro Serret (CT Lleida) - Llorens Lladonosa (CT Balaguer). 6-2 i 6-2

Aleví Femení
Aran Teixidó (CT Lleida) - Maria Anelo (Mas Duran Cervera) . 6-1 i 6-0

Infantil Masculí
Néstor Giribet (CN Lleida) – Pep Canyadell (CT Urgell) . 7-5 i 6-0

Infantil Femení
Ares Llobera (CT Urgell) – Maria Teixidó (CT Lleida) . 6-2 i 6-2

Cadet Masculí
Adrià Abella (CN Lleida) - Ivan Solans (CN Lleida) . 6-4 i 6-4

Cadet Femení
Mila Milanovic (CT Urgell) – Natalia Bey (CN Lleida) . 6-1 i 6-0

Júnior Masculí
Óscar Manciñeiras (CT Lleida) – Eduard Santacreu (CT Lleida) . 6-3, 1-0 i abandonament

Veterans + 35 – Gran Premi Pilsner
Natxo Fontova (CT Lleida) – Manel Pérez (CT Lleida) . 6-4 i 6-3

Veterans + 45 – Gran Premi Pilsner
Natxo Fontova (CT Lleida) – Jordi Baraldés (CT Lleida) . 6-1 i 6-2

Absolut Masculí – Gran Premi Pilsner
Nathan Nicholson (CT Lleida) - Hugo Palomar (CT Urgell). 1-6, 5-2 i abandono

Absolut Femení – Gran Premi Pilsner
Teresa Pladevall (CN Lleida) - Natalia Bey (CN Lleida) –. 6-2 i 6-3

Cadira Rodes – PG Ortopèdia Rubio:
Jordi Torné (FCT Lleida) – Ubald Ratés (CT Urgell). 6-1 i 6-1



Comentaris

envia el comentari